Türk düşes veliaht eşiyle memleketi Tarsus’u ziyaret etti

“Prens olduğunu tanıştıktan 2 hafta sonra öğrendim ve çok şaşırdım. Ailemle paylaşıp fikirlerini aldım. Evlenme teklifini Rotterdam’da aldım. Yüzüğü kendisi tasarladığı için görmüştüm. Hep astronot olmayı istemiştim. Prenses olmak gibi bir hayalim yoktu.” diyen Mersinli düşes Hande Macit geçtiğimiz Ekim ayında anne olmuştu.

Düşes Hande ve Prens George Alexander bebeklerini kucaklarına aldığı haberini ve bebeğin yüzünü ilk kez Patronlar Dünyası’nda okumuş ve görmüştünüz.

İLK TÜRK DÜŞES
2019’da katıldığı bir davette Avrupa’nın en eski hanedanlarından Mecklenburg Dükalığı’nın Veliaht Prensi George Alexander Mecklenburg’la tanıştı. İlk görüşte âşık olan ikili hemen evlilik kararı aldı. 17 Haziran’da kıyılan nikahla Macklenburg Düşes’i olan Hande ‘İlk Türk Düşes’ olarak tarih yazdı. Prens Georg Alexander Mecklenburg, İngiltere Kralı 3. Charles’ın, yedinci göbekten akrabası…

DEPREMDE YAŞADIKLARINI PD’YE ANLATMIŞTI

Memleketi Tarsus olan Hande Macit, 6 Şubat depreminde yaşadıklarını PD’ye anlatmıştı:

Bu haberi uzaktayken almak da çok zor oldu çünkü annemler Tarsus’ta yaşıyor, birçok arkadaşım da Hataylı. 6 Şubat’ta sabaha karşı arkadaşlarımla olan Whatsapp gruplarımıza gelen mesajlarla depremden haberim oldu. O anda başımdan aşağı kaynar sular döküldü, bir süre yerimden kıpırdayamadım ve sonrasında yıkımları görünce günlerce (hatta aylarca) ağladım. Çok şükür ben hiçbir yakınımı kaybetmedim ancak maalesef bazı arkadaşlarım aile üyelerini, arkadaşlarını kaybetti.

ÇİNİ VAZO HEDİYE ETTİ

Dün akşam Tarsus Sanayici İş İnsanları ve Akademisyenleri Derneği, Elif Hatun Konağı’nda ‘Karşılama Resepsiyonu’ düzenledi.

Tarsus Belediye Başkanı Ali Boltaç’ın açılış konuşması yaptığı etkinlikte Hande Macit ve eşi Prens George Alexander’da söz almıştı.

Başkan Boltaç, Mecklenburg çiftine çini vazo hediye etti.

patronlardunyasi.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir