Nuri Alço’nun son durumu! ‘Temel olarak üç problemi var’

Bayram tatili için gittiği memleketi Eskişehir’deki evinde geçtiğimiz cumartesi günü beyin damarında pıhtı atan Nuri Alço’nun tedavisi yoğun bakım ünitesinde devam ediyor.

“GÜÇ KAYBI YOK”

Eskişehir Şehir Hastanesi Doç. Dr. Mustafa Sungur, “Sanat dünyamızın önemli isimlerinden Nuri Bey’i hastanemizde misafir etmekteyiz. Nuri Bey, pazar günü itibarıyla özel bir hastaneden, hastanemize nakil aldık. Temel olarak üç problemi var. İlk problemi ve esas olarak başlangıç aşamasında nörolojik sıkıntılar vardı. Bulantı şikayetiyle çekilen MR’la beyin arka bölgesinde milimetrik bir kanlanma olan alan vardı. Şu an itibarıyla bu problem açısından stabil seyretmekte. Bir güç kaybı yok, konuşmasında bir problemi yok. Bu anlamda stabil. Tedavisini almakta. Diğer bir sıkıntımız da daha önce de Nuri Bey’in, bir bypass operasyonu ve bir kalp kapağı operasyonu geçirme öyküsü var. Bu nedenle kalbin bir ritim bozukluğu ve atım problemiyle alakalı sıkıntılarımız vardı. Bunlarla ilgili gerekli tedaviler yapılıyor. İdrar söktürücü tedavisiyle, ritim bozukluğu tedavisiyle, şu aşamada bu noktalarda da stabil durumdayız” dedi.

“HAYATİ TEHLİKESİ GÖRÜNMÜYOR”

Sanatçının moralinin çok iyi olduğunu vurgulayan Doç. Dr. Mustafa Sungur, “Cihaza bağlı olarak aldığı oksijen tedavisi şu aşamada aralıklı olarak devam ediyor. Bu anlamda da stabil durumdayız. Bir diğer problemi de bu kalp problemi neticesinde akciğerinde bir enfeksiyon durumu mevcut. Bununla ilgili de antibiyotik tedavisini alıyor. Bu noktada da yine stabil durumdayız. Bugün itibarıyla daha stabil, daha iyi durumda olduğunu belirtebilirim. İnşallah sevenlerine daha iyi haberler vereceğiz. Şu aşamada hayati tehlikesi görünmüyor. Bugün ziyaret ettiğimde gülüyor, konuşuyor, morali çok iyiydi. Sevenlerine selamını özellikle iletti” şeklinde konuştu.

‘DUALARINIZI EKSİK ETMEYİN’

Nuri Alço’nun eşi Burcu Alço, “Sayın bakanımız Fahrettin Koca, sayın başhekimimiz Mustafa Bey, tüm sağlık çalışanlarımız, herkese çok teşekkür ediyoruz. Bu bizim için çok zor bir süreç. Bizlerden dualarınızı esirgemeyin. Çünkü Nuri benim için, ailesi için ve tüm sevenleri için çok kıymetli, çok değerli bir kişilik. Tek ricamız, dualarınızı eksik etmeyin” ifadelerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir